Özü Sözü Bir Prensiplerim

SEVGİ VE SAYGI

Sevgi ve saygı , özü sözü bir prensiplerim içinde en başta gelen ve en önemli  vazgeçilmezlerim. Kainatta yaratılmış olan her ne varsa düzene bir şekilde hizmet etmektedir. O nedenle yaratılanı severim, yaratandan ötürü ilkesiyle her şeye ve herkese sevgi ve saygı doluyum. Sevginin o güzel ve büyük enerjisinden besleniyorum. Sevelim ve sevilelim bu dünya bize kalmayacak.

MİNNETTARLIK

Hayata ve hayatın bana kattıklarına minnettar bir insanım. Şükrü ve teşekkürü dilimden eksik etmem. Eksiklere değil, var olana odaklıyım. Davranışlarımla her zaman örnek bir insan olmaya çalışırım. Hem kendi hem de çevremdeki herkesin faydasına olacak işler yapmaya odaklı olup daima paylaşmaktan yanayım.DÜRÜSTLÜK
Yüzde yüz dürüstlük karakterimin en baş özelliği benim de en değerli prensibimdir. Hayatımın her alanı gerçeklik temellidir. Her  zaman gerçeği konuşmayı yeğlerim. Sözlerim çek ve senetten de sağlamdır. Yerine getiremeyeceğim hiçbir şeye söz vermem ve karşımdaki muhattabım olan kişi ya da kurum olsun tüm sorumlulardan aynı dürüstlüğü beklerim.MÜKEMMELLİK
Her zaman iyinin iyisi vardır ve ben mükemmellikten yanayım. Ayrıntı ve detaylarla ilgilenmeyi severim. Mükemmelliğin tam da burada olduğunu çok iyi bilirim. Kaliteli iyi hizmet herkesin verebileceğinden daha fazlasını vermek mükemmellik anlayışımın sonucudur. Yenilik ve değişimi sürecin bir parçası kabul ederim ve mükemmelliğe giden yolda sürekli çabanın olması gerektiğini asla unutmam.İLETİŞİM
İletişim Fakültesi mezunu olarak etkili, doğru bir iletişimin önemini çok iyi bilirim. Bununla birlikte benim ne söylediğim değil, karşımdakinin ne anladığı ilkesinden hareketle algı yönetimi olmazsa olmazımdır. Pozitif ve yapıcı bir dil kullanmayı tercih ederim ve bu yaklaşımla iletişim kurarım.

Kısacası iletişimde almış olduğum sorumluluğu üstlenirim. Yanlış anlaşıldığımı anladığım an içtenlikle özür dilemesini de bilirim. En önemlisi de iki kişiyi içeren özel konuları da  sadece konuyla ilgili kişinin bulunduğu ortamlarda ve o kişiyle tartışırım.BAŞARI
Başarı odaklı çalışan eğitimci, danışman ve bir koç olarak düşünce, enerji ve dikkatimin tamamını, yapmakta olduğum iş için kullanırım. Herkes gibi kazanmak isterim, ama başkalarının da kazanması beni mutlu eder. Herkese yetecek kadar  iş, müşteri, nasip ve kısmetin olduğunu bilirim. Evren sonsuz ve sınırsız bolluk, bereket ile doludur. Buna ulaşmanın tek yolu da çok çalışmak ve aklını kullanmaktır.

EĞİTİM
Hayat boyu, sürekli eğitim ve öğrenimden yanayım ve bizi de hayata sıkı sıkı bağlayanın bu olduğunu düşünüyorum. Hayatta her insanın öz amacı vardır ve kişi ömrü boyunca o öz amaca hizmet eder. Öz amacımızı en iyi şekilde icra etmeninde yine olmazsa olması sürekli eğitim, öğrenim, değişim ve inovasyondur. Başka türlü gelişim ve ustalaşmak mümkün değildir. Eğitimci bir koç olarak da müşterilerimin bu amacına da en iyi şekilde hizmet etmeye büyük önem veririm.

DENGE
Hayatta her şey denge üzerinde kuruludur. Bir tarafa ağırlık verilirse denge bozulur ve dengenin bozulduğu yerde sorunlar çıkmaya başlar. İş ve özel yaşam dengesi de bunlardan en önemlisidir. Aynı şekilde kişinin kendi içinde ki dengede buna en güzel örnektir. Hayatınızda dengeyi gözettiğiniz sürece mutluluk sizi her daim kucaklayacaktır.

TUTARLILIK
Davranışlarda ve  çalışma prensiplerinde tutarlılık benim için çok önemlidir. Bu nedenle de  müşterilerim benimle ilişkilerinde her zaman kendilerini rahat hissederler. Özellikle işimde çok disiplinli, tutarlı ve sorumluluk sahibiyim. Başarıyı getiren her ne varsa 29 yıllık çalışma hayatımda kendime kattığım paha biçilemez değer ve prensiplerimdir.