NURAN ÖZSÖZ

nuran-ozsoz-kimdir

Psikolojik danışman ve Profesyonel Koç

Yüksek Lisans Eğitimi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR), Lisans Eğitimi ise İletişim ( Gazetecilik ve Halkla İlişkiler ) olan, 32 yıllık iş hayatının 16 yılını iletişim, son 16 yılını da Psikoloji ve Kişisel Gelişim alanında geçiren Nuran özsöz bugün hali hazırda Uzman Psikolojik Danışman (Terapist), Profesyonel Koç ( İşletme Koçu, Yönetici Koçu, Yaşam Koçu, ilişki Koçu, Öğrenci Koçu ) ve Eğitmen olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Peki Nuran Özsöz kimdir?

Nuran Özsöz 1967’de Bursa’da doğdu. Bursa Atatürk Lisesi Edebiyat Bölümünden sınıf 1.si olarak mezun olan Özsöz lisans diplomasını 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler bölümünden mezun olarak aldı.

Bursa’nın en büyük yerel gazetelerinden Bursa Hâkimiyet Gazetesinde 2 yıl muhabir olarak çalışan ÖZSÖZ ardından Uluslararası Faaliyet gösteren Endüstriyel Mutfak sektörünün Lideri İnoksan’da 12 yıl Reklam & Halkla İlişkiler Müdürü olarak çalıştı. Başarılı ve bir o kadarda keyifli bir iş hayatı yaşayan Özsöz¸ OTOMOTİV ve Tekstil sektöründeki üst düzey yöneticilikleri ile iş kariyerine büyük deneyimler kattı. 

1992 Bursa Halkla İlişkiler Derneğinin kurucu üyelerinden olup 2 dönem Başkanlığını sürdüren Özsöz (2000-2004 yılları arasında) Deulcom İnternational’da İletişim Profesyonelleri yetiştirdi.

Küçük yaşlardan itibaren psikolojiye ilgi duyan ve insan psikolojisine yönelik çok sayıda kitaplar okuyan Özsöz, 32 yıllık çalışma hayatında çok çeşitli eğitim kurumlarından ve çok değerli eğitimcilerden Kişisel Gelişim Eğitimleri aldı.

 

2006 yılında Reiki, Doğal Nefes, Yoga ve Meditasyon Eğitimleri alan Özsöz aynı zamanda 2009 yılında Livcon Learning Academy’den NLP Practitioner; NLP Master Practitioner, Hypnosis Practitioner, Hypnosis Master Practitioner, Quantum Activist, Life Coaching, Student Coaching, Certified Coach, Professional Certified Coach olmak üzere toplam 9 sertifikadan oluşan Trainer’s Training Eğitmenlik ( Diploma ) sürecini 2 yılda tamamlayarak mezun oldu.

2010 tarihinde kendi adı ile açtığı Eğitim ve Koçluk Akademi’sinde uluslararası sertifikalı YAŞAM VE ÖĞRENCİ KOÇLARI ile NLP PRACTİTİONER’lar yetiştirmeye başlayan Özsöz, 12 yılda yüzlerce koç ve NLP Practitioner yetiştirdi. Psikolojik danışmanlık, terapistlik ve profesyonel koçluk ( İşletme koçluğu, Yönetici Koçluğu, Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu ve Öğrenci Koçluğu ) yapan ÖZSÖZ, Kasım 2013 İstanbul 32. Tüyap kitap fuarı ile satışa sunulan “ KARANLIĞA IŞIK TUTTUM” isimli ilk kitabı ile farkındalık yolunda olan her insanın karanlığına ışık tuttu. 

2015 yılında ÖZGÜR KAŞİFLER firmasının ( Amerika ) baş işletme koçu Subegüm Bulut ile tanışan ÖZSÖZ o dönemde başladığı İŞLETME KOÇLUĞU eğitimlerini 2019 yılında tamamladı.

İnsanın fiziksel bir bedenden ibaret olmadığını bilen ve son 16 yılda zihin, ruh ve beden üzerine araştırmalar yapan, sürekli öğrenen, öğrendiklerini kitlelerle paylaşan, kendi ve danışanları üzerinde uygulayan Özsöz,  metafizik çalışmalarına ışık tutması amacıyla araştırmacı, yazar Kubilay Aktaş’dan Kadim bilgelik eğitimlerini, ardından da Numeroloji ve Aile Dizimi eğitimlerini tamamladı.

Beni yaradan güç, beni iyileştirecek gücüde vermiştir. Bu güç bende ve sadece keşfedilmeyi bekliyor felsefesine inanan Özsöz almış olduğu tüm bu eğitimlerini ve kazandığı bilgeliğini taçlandırmak amacıyla 2020 yılında atalarının memleketi olan Makedonya’nın  Gostivar İlinde bulunan Vizyon Üniversitesinde PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) tezli yüksek lisansına başladı ve 21 Temmuz 2022 de yüksek başarı ile mezun oldu.

Her geçen gün bilgelik yolunda emin ve güçlü adımlar ile ilerleyen, misyonunun öğrenmek, öğretmek ve iyilikle, güzellikle insanlara dokunmak, iyileştirmek olduğuna inanan ÖZSÖZ, ‘’-bu yaşamda ve bu bedende olduğum sürece 80 yaşına da gelsem, sağlığım ve aklım yerinde olduğu sürece aynı şekilde öğreniyor ve öğretiyor ve de iyileştiriyor olacağım’’ diyor.

ÜCRETSİZ İŞLETME ANALİZİ

Ekonomik Kriz Sizin İşletmenizi Nasıl Etkiledi?
ÜCRETSİZ İŞLETME ANALİZİ
Kriz sonrası İşletmenizde neyin daha iyi olmasını istiyorsunuz?
Cironuzun artmasını mı?
Karlılığınızın istikrara kavuşmasını mı?
Krizden fırsatlarla çıkmayı mı?
Daha çok müşteri mi?
Motivasyonu yüksek işine bağlı elemanlar mı?
Tüm tıkanma noktalarınızın ortaya çıkarılıp, düzeltilmesini mi?
Ücretsiz İşletme Analizi sadece işletme sahipleri için geçerlidir.
İsteğe Bağlı
Sohbeti Aç
Yardım istiyorsan ulaşabilirsin ?
Yaşam Koçun
Merhaba
Nuran Özsöz Kimdir ile ilgili bilgi almak istermisiniz?