KALBİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET

KORKMANIN ZAMANI DEĞİL; KALK AKLININ TOZUNU AL VE KALBİNDEKİ GÜCÜ KEŞFET

Merhabalar değerli Hürriyet Gazetesi okuyucuları, çok güzel bir Nisan ayında, baharın bu güzel günlerinde sizlerle bu satırlarda buluşmak benim içinde çok özel ve çok güzel, inşallah diliyorum ki her şey çok güzel olsun.

Bildiğiniz gibi insanlık çok zor bir süreçten geçiyor, belki de ilk defa kontrolün bizde olmadığı, ne yapacağımızı bilemediğimiz, tüm planlarımızın, görüşmelerimizin,  anlaşmalarımızın boşa gittiği, eşi benzeri görülmemiş, öncesi ve sonu belli olmayan  tam bir pandemi yaşıyoruz. Her dakika yeni bir haber, her dakikası yeni bir serüven gibi, büyük bir korku, panik ve kaos. Tıpkı hayat gibi. Tam bir belirsizlik. Ne kadar süreceği, ne zaman biteceği de belli değil ne yazık ki.

Belki de ilk defa hep birlikte tanık olduğumuz en büyük felaket ve insanlık adına en büyük tehdit. Böylesine büyük bir korkuyu ilk defa yaşıyor olabiliriz ancak şunu hatırlamanızı istiyorum. Hayatınızda daha önce de planlarınız ertelenmedi mi? Kendi adınıza ya da çok sevdikleriniz adına daha önce hiç korkmadınız mı? Her şey yolunda iken, birden her şey yolundan çıkmadı mı? Hayatınızın altı üstüne gelmedi mi? Bir şeyleri ötelemedik mi? Mutlaka geldi, mutlaka oldu. Hayat bu değil mi? Hayat biz plan yaparken başımıza gelenler değil mi? 

Böyle zamanlarda herkesin korkuları çok artar, yetersiz hissederiz, kaybolmuş hissederiz, beklenti ve ümitlerimiz yok olur ancak ne yazık ki şimdi bunun zamanı değil. Kaybolmanın ve korkmanın zamanı değil. Tam tersi şimdi kendi gücümüzle buluşma zamanı, içinde bulunduğumuz karışıklığa hizmet etme zamanı. Özellikle şu anda evde oturanlarımız, çalışmak zorunda olmayanlarımız evde, elektronik ortamlar sayesinde kendilerini geliştirecek çok şey yapabilirler. Elbette bunun kolay olmadığını biliyorum ve ne yazık ki pek çoğumuz kolayı seçiyoruz, yatmayı, uyumayı, yiyip içip tv ve sosyal medya karşısında boş boş zaman geçirmeyi seviyoruz.

Unutmayalım ki, tüm kasırgalar gibi bu kasırga da geçecek. Geçtikten sonra bizlerin yetenek ve becerilerine belki de bugüne kadar olmadığı kadar ihtiyaç olacak. Dünyadaki tüm ezberlerin bozulduğu bir dönemden geçiyoruz. Bir çok kişinin dediği gibi dünyanın bambaşka bir bakış acısıyla geriye döneceği, uyanacağı bir dönem bu.  Onun için bu vakti çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Özünüze dönüp, kendi yetenek ve becerilerinizi geliştireceğiniz bir dönem bu ve neler yapabileceğinizi en iyi siz biliyorsunuz. Uyanmalı, kalkmalı ve kendi kovanızı alabildiği kadar doldurmalı, aklınızın üzerine serpilmiş gereksiz tüm tozları yok edip silmelisiniz.

Çünkü; kasırga geçtikten sonra tüm bu tozu alınmış, arınmış beyinlere, sevgi dolu, umut dolu kalplere  ihtiyaç var. Kalk ve kendinde ki tüm güçleri yeniden keşfet. Yapabilirsin çünkü tüm dünya da milyonlarca insan bunu yapacak, SENDE YAPABİLİRSİN.

Nuran ÖZSÖZ                                                                                                                                                        Profesyonel Koç / Eğitmen

Bir cevap yazın